Reporty

The Members, Super Pilot, Sweet Zone – Bratislava

Anglický The Members si až tento rok odbili premiéru na Slovensku. Samozrejme, kde inde ako v hlavnom meste, v novom British Rock Stars klube. Do klubu som prišiel pár minút po ôsmej, akurát som si stihol obsadiť miesto, zobrať pivo a krátko na to sa koncert začal. Aj keď sa koncert konal v Pondelok, klub bol plný. Možno aj preto, že vstup bol len 4 eurá a priestor klubu nie je moc veľký.

The Members, Sweet Zone, Super Pilot

30.1.2012 – Bratislava – British Rock Stars

Ako prvá vystúpila mladá dievčenská kapela Sweet Zone z Hradce Králové. Mladé slečny si to valili celkom slušne a svoju vonkajšiu krásu dopĺňali aj tou hudobnou. Svoj playlist obohatili aj coverom Born to be Wild odSteppenwolf. Publikum im tvorilo pár zvedavcov, ktorým určite mali čo ponúknuť.

Klub sa postupne zapĺňal a v publiku sa mihli napríklad aj bývalí členovia Zóny A ako Leďo, Ozi a Mikko. Na pódiu vystúpila kapela Super Pilot s červenovlasou speváčkou, ktorá sa počas koncertu fackala, vypľúvala vodu do publika a sem tam ukazovala svoje pozadie. Jednoducho mala svojský štýl. Čo sa týka hudobnej stránky, hralo im to skvele. Po anglicky spievané texty. Fakt skvelý dirty-rock’n’roll v týchto končinách. Zaznel aj cover What a Wonderful World v dosť našlapanej verzií.

Okolo 23:00 konečne prišla na rad 35-ročná legenda The Members. Mladé tvári vystriedali vrásky a šediny, ale energia sa nestratila. Gitarista a spevák JC Carroll oblečený netradične v hip-hopovom, dopĺňal koncert celkom vtipnými komentármi. Za bicími sa objavil Rat Scabies, ktorý pôsobil v kapele The Damned a nahral aj legendárnu dosku Neat Neat Neat. Určite to tam oživil. Na svoj vek pôsobili hrali výborne, dokázali menšiu urobiť show. Zahrali hity ako Offshore Banking BusinessSolitary Confinement a samozrejme ako predposledná, ak počítame aj prídavok, Sound of the Suburbs, ktorú spievali ľudia spolu s kapelou. Taktiež pri piesni New English Blues. JC naučil rýchlo publikum spievať refrén a tak oživil, už tak dosť dobrú vec od nich.

Celkovo sa ľudia bavili a The Members určite nesklamali. Je škoda, že sa koncert nekonal v Randal clube, kde je určite lepší priestor pre takéto koncerty. Je to asi jediná škoda tohoto inak sa večer podaril.

Back to top button