
Mladá slovenská kapela For Tape sa sformovala v roku 2012 ako pozostatok kapely Rodrigokruz.
Po singli Angry Youth prichádzajú so 7 pesničkovým EP On the Waves. Album je zmeskou hardcore, alternative, ale jasné sú tu aj menšie vplyvy punk-rocku.
Po intre I’m Silente Valentine sa dostáva na rad najdlhšia a zároveň pre mňa asi najvydarenejšia pieseň albumu – Still a Buffalo Soldier. Po nej nasleduje rovnomenná pieseň s názvom albumu s melodickým refrénom, ktorý si zapamätáte. Spevák Marty tu ukazuje, čo v ňom je. Ostaté skladby pôsobia nevýrazne, monotónne, miestami až nudne. Je pravda, že sa s nimi chalani vyhrali, ale ako celok obyčajného poslucháča moc nezaujmú. V piesni All Equal sú super gitary, ale neskôr sa strácajú a pôsobia všedne.
[youtube id=“q4tFk_D4d0U“ width=“620″ height=“360″]Je pravda, že chalanom nemožno uprieť dobré nápady a chuť hrať. No On the Waves je jeden z tých albumov, ktoré znejú veľmi dobre, hudobne sú skvelé, je tam cítiť farebnosť, ale niečo tým piesňam stále chýba a to niečo poslucháč hľadá. V každom prípade For Tape si určite zaslúžia pozornosť.