Zatímco se ceny starých punkových desek šplhají do závratných výšin, zcela právem, v odpovědi na to, nám zuří doba reedicová. Do toho vlaku naskočilo i sympatické německé vydavatelství Bomb All records a prvním počinem jeho „reissues“ edice je jediné EP Death Sentence z britského Northamptonu. Ti za svou krátkou existenci, krom této nahrávky, stihli pouze demo a účast na kompilaci Total Anarchy.
Death Sentence byli jedněmi z mnoha do polozapomnění propadlých výhonků explozivně bujícího punkového boomu úsvitu osmdesátých let, kterým se možná nedostalo dostatečného sluchu, ale v intenzitě projevu si nezadali se jmény, do subkulturního povědomí zapsanými nesporně tučnějším písmem.
Zatímco majoritní diskurz ostrovního punku se tou dobou brodil spíše ve vodách těžkopádného střednětempového street punku, Death Sentence nabízeli o poznání ostřejší koktejl. Svou rychlostí a divokostí byli výrazně bližší tvorbě GBH nebo Varukers. Death And Pure Distruction je tak jednou z archetypálních nahrávek britského hardcore punku, možná nikoliv tak rozjetou jako Chaos Uk či Disorder, ale obdobně mladicky rozhašenou a zdivočelou, kde kytary bzučí na samé hranici čitelnosti, mnohdy i nějaký ten krůček za ní. Zpěvák by se hlasovým projevem mohl živit jako imitátor Wattieho z The Exploited, jejichž ozvěny lze celkem čitelně vystopovat i v kytarových motivech a především ve skandovaných refrénech prakticky všech čtyř zde obsažených skladeb.
Death And Pure Distruction zachycuje étos doby, jak svou protiválečnou lyrikou, tak i přirozenou nedokonalostí. Sentiment post-pubescentů, kteří se chopili nástrojů, aby svůj vztek i punkovou identitu přetavili do pár akordů zahraných tak rychle, jak to jen jde, i s chybami a nedokonalostmi k tomu náležícími a bez sebemenšího kalkulu. Krom titulní skladby je druhou nejvýraznější skladbu ze čtveřice třetí Victims Of War s hymnickým skandováním nosného textu. Vizuál desky věrně oživuje původní podobu, jen s obměnou informací o současném vydavateli.
Není bez zajímavosti, že sestavou Death Sentence prošli Brian a Biff, kteří mnohem později zakotvili v The Varukers a Sick On The Bus, v podstatě dál rozvíjejíc to, co bylo nastíněno již zde v samém úvodu osmdesátých let.
[youtube id=“xZf1m6KecgQ“ width=“620″ height=“360″]Label: Bomb-All Records
ROk vydání: 1982 / 2020
1. Death And Pure Distruction
2. Die A Hero
3. Victims Of War
4. Death Sentence