Pražská bandička hudebních bláznů První hoře vydala svoji pátou řadovou desku Imaginarium. Škatulka, do které, byste kapelu zařadili, by na sobě měla nálepku s nápisem futuristický jazz-punk. Škatulka je to sice malinká a jiná kapela by se tam už nevešla, ale o to víc je nacpaná něčím, co na naší hudební scéně nikde jinde nenajdete. A s ničím jiným si nespletete.
[youtube id=“pKa3nuJDK0A“ width=“620″ height=“360″]Album Imaginarium rozhodně není prvoposlechové, stejně jako placky předešlé a vlastně jako celá jejich tvorba. Je potřeba dát zahulit mozkovým závitům a trošku u toho přemýšlet – hudba První hoře je určena pro náročnějšího posluchače, který se nespokojí jen s jednoduchostí, přímočarostí a hlavně s klišé texty, kterých je všude plno. Proto otevřete ta zaprášená dvířka, za kterými chrápe vaše fantazie. Pokud jde o jednotlivé skladby, za zmínku stojí třeba devátý song Melancholía s krásným a hlubokým sdělení či píseň Němohra, kam se vkradla nenápadně nápadná melodie Gershona Kingleye – Popcorn.
Pokud jste milovníky „Divnohudby“, kde je spojeno vše nespojitelné, vřele tento kousek doporučujeme. Výjimečně si na koncertě První hoře kupte o jedny cigára míň, dejte si míň piv a přineste si tohle album domů, protože je hodně dobrý. Opět.
Info
Rok vydání: 2013
Odkaz: bandzone.cz/prvnihore
Tracklist
- Kapelo, vyprávěj!
- Carnívale
- Don Quijote
- Něžný metalista
- Absurdistán
- Líbezná hudba
- Galimatyáš
- Vítejte v Imaginariu!
- Melancholía
- Ovíněná
- Němohra
- Ikare!
- Ze srdce se ozval kvil
- Bolero
- Vyložené strašení